• IMG_8117
  • IMG_8116

За компанијата

Ningbo Newthink Motor е професионален производител за DC/AC мотори без четкички.Се наоѓа во градот Нингбо и зафаќа површина од 5.000 М2 со производство.

Newthink Motor посветува големо внимание на обезбедувањето квалитет и сертификацијата на производите.Производството строго според ISO9001: 2015, и помина CE, ROHS, ETL, UL и др.

Моторот Newthink дизајнира и произведува висококвалитетни DC и AC мотори без четкички за да ги задоволи барањата на низа индустрии и општи апликации.Како што се автомобилски, медицински апарати, апарати за домаќинство, апарати за градинарство, канцелариска автоматизација и така натаму.Имаме одличен инженерски тим и можеме да прилагодиме различен тип на мотор за нашите клиенти.

 

Гледај Повеќе

Нови Продукти

WhatsApp онлајн разговор!