5,7” Тангенцијална дувалка без четка

Краток опис:


 • Способност за снабдување:50000 ЕЕЗ/месечно
 • Минимална количина на нарачка:200 ЕЕЗ/месечно
 • Пристаниште:Нингбо, Кина
 • Услови на плаќање:T/T, L/C
 • Моќност:600W~1200W
 • Напон:230 V
 • Тежина:2,5 кг
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Апликација
  Екстракција на чад/чад
  Медицинска ласерска екстракција на чад
  Индустриска правосмукалка
  опрема за пакување
  Маси за сечење
  вакуум маси
  машина за печатење
  итн.
  Типични перформанси
  Код на моторот NXK57C600A31 NXK57C1200A31 ЗАБЕЛЕШКА
  Макс.Моќ 600 W 1200 W Може да се прилагоди
  Напон 230 V 230 V Може да се прилагоди
  Фреквенција 50/60 Hz 50/60 Hz
  Макс.проток на воздух 88,2 м3/ч 122,4м3/ч Може да се прилагоди
  51,9 CFM 72,1 CFM Може да се прилагоди
  Макс.Вакум 15,3 kPa 31 kPa Може да се прилагоди
  61,4 CFM 125,2 CFM Може да се прилагоди
  Максимална брзина 14000 вртежи во минута 20000 вртежи во минута
  Контрола на брзина 0~10VDC/PWM 0~10VDC/PWM
  Тежина 2,5 кг 2,5 кг

  Цртеж на преглед

  57А

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!