Профил на компанијата

Ningbo Newthink Motor Inc. е професионален производител на висококвалитетни мотори без четкички, кои главно се користат во областа на правосмукалка, апарати за домаќинство, градинарски апарати и автоматски индустриски уреди.Се наоѓа во градот Нингбо и зафаќа површина од 3000 ㎡.

Почитувајќи го кредото „Посветени на технолошките иновации, дефинирајте го создавањето на Кина“, Newthink обезбеди решенија за севкупна примена на професионални, сеопфатни, заштеда на енергија и еколошки мотор без четкички во широки области.Newthink освои висока репутација на прекуокеанскиот и домашниот пазар поради силната способност за истражување и развој, строгата контрола на квалитетот, добрата услуга за продажба

Во денешно време, станавме една од важните основи во производството на мотори без четки DC/AC и истражување и развој во Кина.Производството строго според ISO9001-9004, и помина CE ROHS, ETL, UL итн. Newthink успешно истражуваше и разви повеќе од 20 варијанти на мотори без четки кои се продадени во повеќе од 20 земји и региони, вклучувајќи ги САД, Азија, и Европа.

IMG_8085

IMG_8086 IMG_8088 IMG_8103 IMG_8107


WhatsApp онлајн разговор!